Co za młodzież!.. Gdzie oni się tego wszystkiego uczą?!... W szkole?! – mamrotał pod nosem niezadowolony i lekko przestraszony wilk. Na nic zdały się jego wcześniejsze próby przekupienia jegomościa w czerwonej bluzie z kapturem. Tajemniczy, kolorowy proszek oraz puszka złocistego płynu nie wywołały większego zainteresowania u Kapturka, a wilk musiał się ratować ucieczką przed krewkim młodzieńcem.
Niemożliwe? A jednak... Krótką, zabawną scenką Klaudia Puławska, Mikołaj Polski i Miłosz Pawlas rozpoczęli uroczystość inaugurującą kolejną edycję w naszej szkole prewencyjnego programu „Żyj normalnie”. Uczniowie klas V, podczas cotygodniowych spotkań z dzielnicowym Komendy Powiatowej Policji, poznawać będą skuteczne sposoby radzenia sobie w niebezpiecznych sytuacjach, uczyć się unikania zagrożeń, mówienia "nie" w sytuacji niebezpieczeństwa i poszukiwania pomocy u osób dorosłych. Piątoklasiści biorący udział w programie otrzymali ufundowane przez Burmistrza Miasta: piórniki wraz z wyposażeniem, notatniki i elementy odblaskowe. W klasach czekać na nich będą teczki z materiałami edukacyjnymi. W imieniu burmistrza, akcesoria biurowe przekazała p. Alicja Grabiec – Pełnomocnik ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a uczniów do udziału w zajęciach zachęcała podkomisarz Agnieszka Kiszczak – Specjalista ds. Nieletnich Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.
Dzisiejsze spotkanie było także okazją do wyróżnienia nagrodami uczniów, którzy brali udział w konkursach prowadzonych w ramach tegorocznej edycji akcji „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Nagrody i dyplomy z rąk p. Alicji Grabiec i dyrektora szkoły p. Alicji Kasprzak-Żeżuły odebrali uczniowie nagrodzeni przez organizatorów: Stowarzyszenie Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu oraz Urząd Miasta w Krasnymstawie.
Wśród laureatów etapu ogólnopolskiego znaleźli się uczniowie szkoły podstawowej:
-
Alicja Szadura kl. II a
-
Maciej Pociński kl. II a
-
Szymon Głuchowski kl. II b
Na konkurs wpłynęło łącznie 176 prac plastycznych ze wszystkich miejskich szkół. Wiele z nich było na tyle interesujących, że Burmistrz Miasta postanowił ufundować dodatkowe nagrody. Wybrane, wyróżnione dzieła plastyczne, także naszych uczniów, mogliśmy obejrzeć na wystawie zorganizowanej w czerwcu w hallu Urzędu Miasta.
Wśród nagrodzonych na etapie miejskim, uczniów naszej szkoły znaleźli się:
1. W kategorii Szkół Podstawowych:
- Aleksandra Kowalczyk kl. V a I miejsce
Wyróżnienia otrzymały:
- Klaudia Mazurek kl. I b gimn.
- Kinga Pintal kl. V a
- Julia Malczewska kl. VI b
2. W kategorii klas gimnazjalnych:
- Patrycja Żaba (tegoroczna absolwentka) I miejsce
Wyróżnienia otrzymali:
- Kamil Wędzina kl. III c gimn.
- Olga Marciniec kl. III b gimn (tegoroczna absolwentka)
- Mateusz Chlebuś kl. II a gimn.
- Sonia Gomułka kl. III b gimn.
W październiku odbył się w szkole konkurs plastyczny dotyczący wiedzy na temat szkodliwości spożywania napojów energetycznych pt. „Tylko zdrowa energia dodaje skrzydeł”. Wpłynęło bardzo wiele prac, komisja konkursowa wyłoniła najlepsze. Laureatami zostali:
Szkoła Podstawowa klasy I - III
- Hubert Krawczyk - klasa I a
- Natalia Kalisz - klasa I a
- Noemi Banaszkiewicz - klasa I b
- Aleksandra Suchorab - klasa I b
- Michał Zwolak - klasa I b
- Maja Fiszer - klasa I b
- Oliwia Dulbas - klasa II a
- Weronika Pawłowska - klasa II a
- Kacper Kowalczyk - klasa II a
- Inga Maciejewska - klasa II b
- Zuzanna Kucharczyk - klasa II b
- Maja Bojarczuk - klasa II b
- Filip Karauda - klasa III a
- Agata Staszak - klasa III a
- Nikola Kowalczyk - klasa III a
- Laura Olech - klasa III a
- Martyna Matczuk - klasa III b
- Jagoda Jarmuł - klasa III b
Szkoła Podstawowa klasy IV - VI
- Marcelina Madeja - klasa IV b
- Julia Ogonowska - klasa V a
- Sylwia Janeczko - klasa V a
- Wiktoria Tomczak - klasa V a
- Aleksandra Kowalczyk - klasa V a
- Karolina Stasieczek - klasa V a
- Kinga Pintal - klasa V a
- Kacper Jaworski - klasa V b
- Zuzanna Chmurska - klasa V b
- Klaudia Gontarz - klasa VI b
Gimnazjum klasy I - III
- Agnieszka Chwiejczak - klasa II c gimn.
- Sylwia Nosal - klasa II c gimn.
Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym uczniom – wszystkich zachęcamy do aktywnego udziału w konkursach tegorocznej edycji programu.