Uczniowie klas II A oraz III D wzięli udział w akcji Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie pt. ,,Z mlekiem od dziecka”. Pracownica OSM – pani Agata Szczuchniak zaprezentowała film ukazujący historię zakładu OSM Krasnystaw.

Pani Agata opowiadała jak wygląda proces przetwarzania mleka dostarczonego przez rolników oraz wytwarzania jogurtów, serków, śmietany i innych wyrobów mlecznych. Zademonstrowała nam też proces naklejania etykiet na butelki. Podczas spotkania każdy otrzymał zestaw produktów do komponowania własnych jogurtów smakowych (jogurt naturalny oraz owocowe dżemiki). Wariacjom smakowym nie było końca. Dzieci kosztowały też produktów takich jak serek wiejski, serusie, jogurt naturalny i mleko w proszku. Ponadto dzieci wspólnymi siłami ubiły masło w tradycyjnej maselnicy, które potem zajadły na świeżej bułeczce.

     Na koniec spotkania wszyscy otrzymali miłe upominki i oczywiście jogurt! Bardzo dziękujemy za niezwykle ciekawe spotkanie i zachęcenie dzieci do spożywania produktów mlecznych.

A.M.

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 09
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27


 

Wydarzyło się...

godło Rzeczpospolitej Polskiej - biały orzeł na czerwonym tle

 

 

REKRUTACJA

 

Aktywna tablica - banner informacyjny programu

 

Bezpieczna

 szkoła +

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

miniaturka plakatu BOHATERON

Miniaturka obrazka

 Baner akcji Razem na Święta

Banner akcji Szkoła w Pilotażu Programowania

 

LSCDN

konkursy

Zawodowy strzał w 10 - link do informatora o szkołach ponadgimnazjalnych