1 marca po raz kolejny obchodziliśmy nowe święto państwowe – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – ustanowione prze Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w lutym 2011 roku.

„Żołnierzami Wyklętymi” zwykło się nazywać żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego, którzy nie uznali końca II wojny i z bronią w ręku wystąpili przeciw drugiemu – obok nazizmu – zaborczemu totalitaryzmowi.

Stanęli nie tylko przeciw potężnym siłom nowego agresora, lecz także wobec jego gigantycznej, bezwzględnej propagandy. Jeszcze raz „poszli do lasu” bronić miejscowej ludności przed kradzieżami i gwałtami MO, UB i NKWD. Po wielu latach dowiadujemy się oficjalnie, że ludzie tacy jak rotmistrz Witold Pilecki, generał Fieldorf „Nil” czy „Inka” Danuta Siedzikówna nie byli przestępcami, a bohaterami, którzy nie godzili się na rządy komunistów.

Z tej okazji przygotowano tematyczną gazetkę oraz krótką audycję w szkolnym radiowęźle, które pozwoliły uczniom jeszcze lepiej poznać sylwetki bohaterów niepodległościowego podziemia.

2 3

 


 

Wydarzyło się...

godło Rzeczpospolitej Polskiej - biały orzeł na czerwonym tle

 

 

REKRUTACJA

 

Aktywna tablica - banner informacyjny programu

 

Bezpieczna

 szkoła +

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

miniaturka plakatu BOHATERON

Miniaturka obrazka

 Baner akcji Razem na Święta

Banner akcji Szkoła w Pilotażu Programowania

 

LSCDN

konkursy

Zawodowy strzał w 10 - link do informatora o szkołach ponadgimnazjalnych