Spis treści

 

Nauczyciele_ZS419 października 2010 roku zapisze się wielkimi literami  w kronice naszej szkoły i  w historii miasta  ze względu na jubileusz naszej szkoły. W tym roku obchodzimy bowiem 30-lecie istnienia szkoły i 5 rocznicę nadania Zespołowi Szkół nr4 imienia Jana Pawła II. Rocznica sprzyja refleksji nad minionymi latami, jest okazją do podsumowań i wspomnień, a także spotkań z ludźmi, z którymi łączą nas, nauczycieli,  wieloletnie przyjaźnie i pamięć wspólnie spędzonych  chwil.

30-lecie_szkoly-230-lecie_szkoly-330-lecie_szkoly-730-lecie_szkoly-430-lecie_szkoly-530-lecie_szkoly-6

Po uroczystej mszy świętej w kościele pw. św. Franciszka Ksawerego, poczty sztandarowe, zaproszeni goście, rodzice,  młodzież, nauczyciele i pracownicy szkoły udali się do naszej szkoły. Ceremonię w sali gimnastycznej poprzedziło oficjalne  oddanie do użytku placu zabaw dla dzieci, połączone z przecięciem symbolicznej wstęgi i poświęcenie urządzeń i terenu przez ks. prałata Piotra Kimaka.

 
 

Plac zabaw dla najmłodszych uczniów wyposażony jest w drabinki, drążki, pomosty, zjeżdżalnie, równoważnie, przeplotnie oraz kolorowe huśtawki. Plac przygotowany do prowadzenia z dziećmi różnych form zajęć ruchowych (np. pokonywania przeszkód, wspinania, czworakowania, przeskoków, przeplotów czy zwisów).

 
 

Uroczystego otwarcia i przecięcia wstęgi dokonali wspólnie: burmistrz Krasnegostawu p.Andrzej Jakubiec, przewodniczący Rady Miasta p. Bogusław Kalinecki, wizytator Kuratorium Oświaty p. Teresa Petla,  przewodniczaca Rady Rodziców p. Alicja Grabiec, wychowawca klasy Ib p. Małgorzata Wróbel oraz uczniowie - przedstawiciele  klas I –III SP Martyna i Piotr

30-lecie_szkoly-4030-lecie_szkoly-4130-lecie_szkoly-930-lecie_szkoly-830-lecie_szkoly-10

 
 Dalsza część uroczystości, którą poprowadzili p. Monika Skrzypa i p. Piotr Galiński,odbyła się w sali gimnastycznej. Po wykonanym „Gaude Mater Polonia” do sali wkroczyły poczty sztandarowe krasnostawskich Zespołów Szkół.

Wśród gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, znaleźli się m. in:

 
 

p. Teresa Petla – wizytator KO w Lublinie

 

p. Janusz SzpakStarosta Krasnostawski

 

p. Andrzej Jakubiec – Burmistrz Krasnegostawu

 

p. Bogusław Kalinecki – Przewodniczący Rady Miasta

 

p. Anna Wiśniewska – Wiceprzewodnicząca Rady Miasta

 

p. Marek Nowosadzki - Przewodniczący Rady Powiatu

 

ksiądz prałat  Piotr Kimak,

 

ksiądz kanonik Roman Skowron

 

Radni Rady Miasta:

 
 

p. Anna Wiśniewska - była wicedyrektor naszej szkoły

 

p. Marcin Ciechan

 

p. Andrzej Mrozek

 

p. Marek Piwko

 

p. Piotr  Żołnacz

 

p. Jerzy Żuk

 

p. Jan  Żydziak

 
 
 

Z ogromną radością powitaliśmy byłych dyrektorów i wicedyrektorów naszej szkoły:

 

p. Ryszarda Szadego

 

p. Kazimierę Poniewozik

 

p. Mariannę Woźnicę

 

p. Barbarę Magrytę

 
 

Przybyli goście związani z krasnostawską oświatą, w tym dyrektorzy wielu miejskich placówek oświatowych:

 

p. Bogusława Mazurek – były inspektor ds. Oświaty

 

p. Bożena Gawron – prezes Powiatowego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego

 

p. Grażyna Wojtyna – wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1

 

p. Bożena Mąka - w imieniu dyrektora Zespołu Szkół nr 5

 

p. Danuta Bąk - dyrektor Zespołu Szkół nr 3

 

 p. Maria Kiliańska – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły

 

p. Elżbieta Zadrąg – dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Bartosza Głowackiego

 

p. Edward Kawęcki – dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida, radny Rady Miasta

 

p. Ryszard Wójtowicz -  dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki

 
 

Powitaliśmy dyrektorów przedszkoli:

 
 

p. Annę Mrozek – dyrektora Przedszkola nr 1

 

p. Annę Guz - dyrektora Przedszkola nr 4

 

p. Edytę Czerw - dyrektora Przedszkola nr 5

 

p. Izabelę Sawa - dyrektora Przedszkola nr 6

 

p. Martę Korowaj - dyrektora Przedszkola nr 8

 
 

Swoją obecnością zaszczycili nas dyrektorzy instytucji i zakładów pracy:

 

 

p. Jadwiga Zajączkowska – dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

 

p. Szczepan Olchowski – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

 

p. Damian Kozyrski – dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury

 

p. Małgorzata Antoniak – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej

 

p. Elżbieta Patyk – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej

 

p. Marzena Skiba, oficer prasowy w imieniu komendanta Powiatowego Policji w Krasnymstawie

 

p. Alicja Grabiec - Przewodniczący Rady Rodziców

 

p. Elżbieta Matczuk - Przewodnicząca Rady Rodziców

 
 

Niestety stan zdrowia lub obowiązki zawodowe sprawiły, że nie wszyscy zaproszeni goście mogli przybyć na naszą uroczystość. Nie zabrakło na uroczystości zaproszonych emerytowanych nauczycieli,  pracowników administracji i obsługi - wszystkich tych którzy, związali z naszą szkołą większość swojego zawodowego życia.

 

 

30-lecie_szkoly-3630-lecie_szkoly-45Ceremonię rozpoczęła pani dyrektor Alicja Kasprzak - Żeżuła przemówieniem, w którym przedstawiła szczegółowo kalendarium szkoły nawiązując do najważniejszych dat dla naszej placówki. Podziękowała władzom samorządowym i oświatowym oraz Radzie Rodziców za dbałość   o to, że młodzież może  uczyć się w szkole o europejskich standardach. Podziękowała  za troskę, wydajną pomoc finansową, starania o poprawę warunków nauczycielskiej pracy, a przede wszystkim za dbałość o jakość i warunki kształcenia krasnostawskich dzieci. Stwierdziła, że nauczyciele i młodzież są dumni z harmonijnie układającej się współpracy Zespołu Szkół nr 4 z samorządem Miasta Krasnegostawu oraz  organem nadzorującym szkołę – Kuratorium Lubelskim i Zamiejscowym oddziałem w Chełmie,  a także z wieloma instytucjami wspierającymi działalność placówki, a przede wszystkim z rodzicami uczniów.

 
 

Symbolicznym wyrazem wdzięczności u uznania było wręczenie statuetek władzom oświatowym i samorządowym. Wyróżnienie otrzymali: burmistrz Krasnegostawu – p. Andrzej Jakubiec, p. Teresa Petla – wizytator KO w Lublinie, p. Dariusz Turzyniecki – zastępca burmistrza, p. Bogusław Kalinecki – przewodniczący Rady Miasta, p. Alicja Grabiec – przewodniczący Rady Rodziców

 

30-lecie_szkoly-1530-lecie_szkoly-31Przekazanie nagród było tez okazją do pochwalenia się osiągnięciami dydaktyczno - wychowawczymi szkoły. Szkoła nasza jest bardzo dobrze oceniana przez władze kuratoryjne i samorządowe. O tym, że nauczyciele pracują efektywnie świadczą wyniki uczniów. Z roku na rok wzrasta średnia szkoły ( za ostatni rok szkolny wyniosła – w szkole podstawowej – 4,17 ; a w gimnazjum – 3,71, przybywa finalistów i laureatów międzynarodowych, ogólnopolskich, wojewódzkich  i  okręgowych konkursów przedmiotowych. Jesteśmy dumni, że w  ostatnich pięciu latach: uczniowie uzyskali 19 tytułów laureata i 46 wyróżnień w konkursach międzynarodowych, 155 tytułów laureata, 80 finalisty i 207 wyróżnień w ogólnopolskich konkursach organizowanych przez instytucje oświatowe, 23 tytuły laureata i 42 finalisty w konkursach przedmiotowych organizowanych przez kuratora oświaty w Lublinie, 46 tytułów laureata, 53 finalisty i 87 wyróżnień w konkursach wojewódzkich organizowanych przez różne instytucje, 111 tytułów laureata, 47 finalisty i 70 wyróżnień w konkursach okręgowych i powiatowych. Uczniowie zajmowali także czołowe miejsca w zawodach sportowych, o czym świadczą liczne puchary i dyplomy.

 
 
 

30-lecie_szkoly-4630-lecie_szkoly-50Pani dyrektor mówiła o projektach i przedsięwzięciach w których biorą udział nasi uczniowie, zajęciach pozalekcyjnych, programach ekologicznych, profilaktycznych, charytatywnych,  innowacjach w nauczaniu, ciekawych inicjatywach i przedsięwzięciach, zapleczu technicznym i bazie lokalowej placówki.

 
 
 

W dalszej części swojego wystąpienia podziękowała byłym dyrektorom i wicedyrektorom, przypominając lata ich pracy:

 
 

30-lecie_szkoly-4230-lecie_szkoly-43Pierwszym dyrektorem szkoły był od 01.09.1979 r. do  30.11.1989 r. był p. Ryszard Szady.  Od 01.12.1989 r. do  31.08.1991 r. funkcję tę pełnił p. Andrzej Skiba.  Od  01.09.1991 r. do– 31.08.2008 r.  obowiązki  dyrektora  pełniła p. Kazimiera Poniewozik. Pani dyrektor przypomniała też wicedyrektorów szkoły : p. Mariannę Woźnicę, p. Edwardę Baran, p. Elizę Nesteruk, Annę Wiśniewską, p. Barbarę Magrytę. Wszystkim  podziękowała za osobiste zaangażowanie, podejmowane inicjatywy, za cenne wskazówki i uwagi. Życzyła wszelkiej pomyślności i radości na dalsze lata życia.Młodzież wręczyła wszystkim  kwiaty, a wiele osób nie potrafiło ukryć wzruszenia, jakie wywołały wspominane w szkole chwile.

 
 
 

30-lecie_szkoly-4730-lecie_szkoly-48Podczas uroczystości odbyło sie także uroczyste Ślubowanie pierwszoklasistów ze szkoły podstawowej. Ceremonię poprowadziła p. Anna Mazurek. Po ślubowaniu pani dyrektor przekazała najmłodszym uczniom życzenia i obiecała nagrody niespodzianki.

 
 
 

Następnie głos zabrali goście, którzy w swoich wystąpieniach życzyli satysfakcji i sukcesów w trudnym zadaniu edukacji pokolenia młodych Polaków, składali gratulacje z okazji podwójnego jubileuszu.

 
 
 

Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród uczniom wyróżnionym w konkursach o życiu i działalności Jana Pawła II . Dyplomy i upominki wręczał sponsor nagród - burmistrz p.  Andrzej Jakubiec.

30-lecie_szkoly-4930-lecie_szkoly-5130-lecie_szkoly-5230-lecie_szkoly-5330-lecie_szkoly-54


 
 

30-lecie_szkoly-1330-lecie_szkoly-22Po hymnie i wyprowadzeniu sztandarów na scenę wkroczyli aktorzy i piosenkarze. Rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez p. Joannę Szewczuk i p. Anitę Iwanicką. W inscenizacji udział wzięło blisko siedemdziesięcioro dzieci, uczniów klas II- VI szkoły podstawowej oraz I - III gimnazjum. Przedstawienie miało na celu ukazanie naszej szkoły jako bajkowego miejsca, w którym każda lekcja jest dla ucznia nowym, ciekawym doświadczeniem. Całość poprowadził uczeń klasy VI b, Arek Fidecki w roli Adasia Niezgódki. Na scenie pojawiali się co chwilę kolejni bohaterowie, z których każdy w swojej piosence opowiadał o ulubionym przez siebie przedmiocie szkolnym, czyli ulubionej bajce. W główne role wcielili się również Piotr Wojciechowski z klasy II b sp, Dominika Weremko z klasy III b gim., Weronika Kopeć z kl. II a, Eliza Sawczuk z klasy VI b, Justyna Mrowiec z kl. Vb Gabriel Wróbel z III b, Mateusz Marek z V b, Karolina Stasieczek z klasy III a SP oraz Ernest Markiewicz z I c. Grupę taneczną stanowiły uczennice: Martyna Darmochwał kl. IIb,Adrianna Szewczuk z kl IIIa, Karolina Stasieczek z kl. IIIa i Agata Tryksza z kl. IIIa.  Każda piosenka była zainscenizowana przez uczniów w formie tańca oraz scenek przedmiotowych. Odbył się też krótki pokaz umiejętności sportowych. Kolorowa i bogata dekoracja sali, kostiumy, rekwizyty i make-up sprawiły, że  całość przedstawienia nabrała niezwykłego wyrazu.

 
 
 

Przygotowanie uroczystości możliwe było dzięki zaangażowaniu wielu osób.

 
 

Oprawę muzyczną zapewnił zespół "Jak Zawsze" pod kierunkiem p. Leszka Darmochwała, a za przepiękną  oprawę plastyczną, dekoracje, rekwizyty i stroje brawa należą się p. Magdalenie Nawrockiej i współpracującym z nią podczas przygotowania sali paniom: Joannie Szewczuk i Anicie Iwanickiej oraz panom: Krzysztofowi Sadło i Waldemarowi Wożakowskiemu.

 
 
 

Do pracy i pomocy w zorganizowaniu oprawy mszy świętej,  przyjęcia gości, przygotowania sal, prezentacji multimedialnej, opieki nad uczniami włączyli sie wszyscy nauczyciele, pracownicy administracyjni i  obsługi, do prac angażowali się także uczniowie. Wielu rodziców brało udział w przygotowaniu strojów i rekwizytów. Efekty pracy wszystkich zaangażowanych osób złożyły sie na efekt finalny - piękną uroczystość, która na długo zapadnie w naszej pamięci.

30-lecie_szkoly-1430-lecie_szkoly-1630-lecie_szkoly-1830-lecie_szkoly-1930-lecie_szkoly-2030-lecie_szkoly-17

30-lecie_szkoly-2130-lecie_szkoly-2330-lecie_szkoly-2430-lecie_szkoly-2530-lecie_szkoly-2630-lecie_szkoly-2730-lecie_szkoly-2830-lecie_szkoly-29

30-lecie_szkoly-3030-lecie_szkoly-3130-lecie_szkoly-3230-lecie_szkoly-3330-lecie_szkoly-34

30-lecie_szkoly-3530-lecie_szkoly-60

                                                    oprac. tekst .: P. Galiński ,  Foto: P. Galiński (ZS4) , J. Poznańska (UM), J. Hacia (ZS4)

 


 

Z okazji rocznicy wydany został folder szkoły i okolicznościowa gazetka.

Zachęcamy do pobrania i wydrukowania pamiątkowych plików:

pdf_ic    - folder str.1 - wersja do druku (uwaga: waga pliku - 12MB)  > podgląd pliku

pdf_ic    - folder str.2 - wersja do druku (uwaga: waga pliku - 16MB)  > podgląd pliku

pdf_ic    - gazetka okolicznościowa  (waga pliku - 4MB)

 


 

Wydarzyło się...

godło Rzeczpospolitej Polskiej - biały orzeł na czerwonym tle

 

 

REKRUTACJA

 

Aktywna tablica - banner informacyjny programu

 

Bezpieczna

 szkoła +

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

miniaturka plakatu BOHATERON

Miniaturka obrazka

 Baner akcji Razem na Święta

Banner akcji Szkoła w Pilotażu Programowania

 

LSCDN

konkursy

Zawodowy strzał w 10 - link do informatora o szkołach ponadgimnazjalnych