W dniu 16 września w Krasnymstawie przebywała reprezentacja niepełnosprawnych sportowców z Andory, którzy są uczestnikami  V Europejskich Letnich Igrzysk Olimpijskich w Warszawie*. Imprezą towarzyszącą temu wydarzeniu było przybycie do Krasnegostawu sztafety z „Ogniem Nadziei” i zorganizowanie ulicami miasta „Biegu z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych”.

„Bieg z Pochodnią ...” (ang. Torch Run) jest światowym ruchem zrzeszającym ludzi dobrej woli, działających społecznie, na co dzień strzegących prawa, głównie policjantów, ale także żandarmów wojskowych, strażników więziennych, strażników miejskich, sędziów,  prokuratorów, adwokatów, a nawet strażaków. Powstał on w Stanach Zjednoczonych w 1981 roku. Jego twórcą jest szef policji w mieście Wichita, stan Kansas, Richard LaMunion.

 „Bieg” jest hołdem złożonym zawodnikom Olimpiad Specjalnych, a jego kulminacyjnym punktem było zapalenie znicza od ognia olimpijskiego pochodzącego z Grecji. Znicz z ogniem olimpijskim będzie płonął w Krasnymstawie do zakończenia Igrzysk w Warszawie.
 
 W biegu wzięli udział reprezentanci z Polski i z krajów, z których ekipy narodowe biorą udział w Igrzyskach. Wśród uczestników biegu znaleźli się m.in. dwaj reprezentanci kadry olimpijskiej Olimpiad Specjalnych z Krasnegostawu, którzy reprezentować będą Polskę podczas Igrzysk i przedstawiciele wszystkich Zespołów Szkół i szkół ponadgimnazjalnych z naszego miasta. "Czwórkę" dzielnie reprezentowali uczniowie z klasy VI b. Uczestnicy przebiegli symboliczny dystans z płyty stadionu MOSIR, ulicami M. Sobieskiego i J.Piłsudskiego do Pl. 3go Maja. Tutaj odbyło się przekazanie ognia krasnostawskim sportowcom i zapalenie znicza na płycie rynku.

  • Torch_Run_2010-12
  • Torch_Run_2010-13
  • Torch_Run_2010-19
  • Torch_Run_2010-21
  • Torch_Run_2010-23
  • Torch_Run_2010-5
  • Torch_Run_2010-9
  • Torch_Run_2010
 

*Ceremonia Otwarcia Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2010 odbędzie się 18 września 2010 na Stadionie Legii w Warszawie. Rozpoczęcie planowane jest na godz. 20:00. Ceremonię poprowadzą Ania Popek i Michał Olszański. Widowisko przygotowuje Jorgos Stylianou odpowiedzialny m.in. za ostanie festiwale w Opolu i Sopocie. Podczas Ceremonii powitamy 56 delegacji sportowych z Europy ( w tym goszczącą u nas delegację z Andory i reprezentantów z Krasnegostawu) oraz  Bieg z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych.


 

Wydarzyło się...

godło Rzeczpospolitej Polskiej - biały orzeł na czerwonym tle

 

 

REKRUTACJA

 

Aktywna tablica - banner informacyjny programu

 

Bezpieczna

 szkoła +

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

miniaturka plakatu BOHATERON

Miniaturka obrazka

 Baner akcji Razem na Święta

Banner akcji Szkoła w Pilotażu Programowania

 

LSCDN

konkursy

Zawodowy strzał w 10 - link do informatora o szkołach ponadgimnazjalnych